Seoses Eesti Vabariigi valitsuse poolt kehtestatud piirangutega on muuseumid kuni 28. märtsini suletud! Loodetavasti seejärel kohtume! Püsigem terved!
20.01. – 23.05. 2021
Skulptori ja paberikunstniku Anne Rudanovski loodud ja kureeritud „Hinnatud ja hüljatud raamatud IV. Lugemine” on raamatu kui formaadi tähendusi uurivate ja küsimusi püstitavate näituste seeria „Hinnatud ja hüljatud raamatud” neljas näitus, visuaalne kultuuriantropoloogiline uurimus, mille keskne teema on lugemine ja sellega kaasnev.
Metodoloogiliseks aluseks on vaatlus, statistika ja valdkonna uurimused, samaväärselt isiklike kogemuste ja kunstnikupositsiooniga.
Näituse konteksti ja kohaspetsiifilise keskkonna loob Kondase keskuse hoone ajalooline taust. Sellest on inspiratsiooni saanud näituse üks kontseptsioonitelgedest. Nimelt oli Viljandi Keskraamatukogu koduks 54 aastat just endine pastoraadihoone Pikk tn 8. Lugemine kui kultuurifenomen, mis meid kõiki puudutab, on integreeritud meie komplekssesse maailmatajusse. Aasta 2010 oli Eestis lugemisaasta eesmärgiga tuua fookusesse lugemine ning olla vastukaaluks vähenevale lugemusele. Kuidas me loeme 10 aastat hiljem? Millised standardid oleme märkamatult omaks võtnud? Raamat ja lugejad, nende kahe suhe muutuvas ajas – LUGEMINE, need on selle näituse märksõnad.
27.01- 23.05. 2021
Ungari illustraator Jacqueline Molnár „ Muinasjutt ja tegelikkus“
Jacqueline Molnári käekirja iseloomustavad kirkad ja elavad värvid ning peensusteni viimistletud detailid. Tehnikatest kasutab ta nii kollaaži, akvarelli, temperat, akrüüli kui ka fotograafiat. Näitusel näeb illustraatori viimaste aastate töid, mis võimaldavad piiluda erinevate tehnikate, värvide ja lugude kirevasse maailma. Vaatajani on toodud näiteks merekoletiste sari, mis püüab pöörata tähelepanu keskkonnareostuse ettearvamatutele tagajärgedele, innustades meid muutma oma tarbimisharjumusi.
Näitus toimub
koostöös Ungari Kultuuriinstituudiga